Az autópályán való autómentésről legfeljebb olvasni szeretnek az emberek, átélni már kevésbé. Sőt, ez egy olyan élmény, amely sok autósnak egyenesen a rémálma. Viszont, ha pont az autópálya közepén robban le az autó, akkor nincs mit tenni, mindenképp autómentőt kell hívni. Ezenkívül érdemes tisztában lenni néhány hasznos információval!
Amikor valóra válik a rémálom
Az autópályán haladva az egyik legrosszabb opció, ami történhet, hogy az autó érezhetően veszít, teljesítményéből, majd végleg leáll. Ha többszöri újraindítás hatására sem indul be az autó, akkor mielőbb el kell hagyni az autót és segítséget kell hívni. Előbbi azért fontos, mert a száguldozó autóktól pár méterre egyáltalán nincsenek biztonságban az utasok, még az autóban sem. Mielőtt kihívná a szakembereket autómentés céljából, mindenképp jelezni kell a közlekedés többi résztvevője számára az elakadást.
Teendők lerobbanás esetén
Jobb esetben, ha az autó még működőképes, akkor érdemes lehet eljutni egy parkolóba vagy benzinkútra, ahol az autómentőre való várakozás is jóval biztonságosabb. Ha ez esélytelen, akkor a leállósávban kell minél inkább lehúzódni. Az autót el kell hagyni, lehetőleg az anyósoldalon, mivel a sofőr oldalon a száguldozó autók mellett életveszélyes volna a gépjárműből való kiszállás. A vészvillogó bekapcsolásával és az elakadásjelző kirakásával lehet jelezni a többi autósnak, illetve az autómentőnek a lerobbanás tényét.
Kit érdemes értesíteni?
Akár egy közeli ismerőst is fel lehet hívni, hogy elvontassa az autót, de a legbiztosabb opció, ha profi szakemberek segítségét kéri, hiszen számukra a tréleres autómentés sem jelent problémát. Annak érdekében, hogy mielőbb megérkezzen a segítség, illetve anyagilag is jól járjon, célszerű olyan autómentőt hívni, amely az adott autópályán végez mentést, amelyen lerobbant, például az M3-as autópályán. Érdemes még a telefonban rákérdezni az árakra, így kisebb eséllyel érhetik negatív meglepetések!